Organizace semestru a požadavky ke zkoušce z Y01DMA --- letní semestr 2010

Uznání zápočtu:

Bohužel se ukázalo, že uznávání zápočtu není oficiálně povoleno.

Organizace semestru:

  1. Během semestru se píší dva testy: Náhradní testy (za neúčast nebo nedostatečný výsledek testu, z jiného důvodu právo psát náhradní test nevzniká) se budou psát během konzultačních dnů semestru (17.5.--19.5.2010) bez rozlišení studijních skupin a budou organizovány centrálně. Každý test je možno opravovat pouze jednou. Na titulní straně zadání náhradního testu bude stát Vaše unikátní identifikační číslo, pod kterým zde bude zveřejněn výsledek náhradního testu.

  2. Během semestru budete pracovat na domácí úloze.

  3. Cvičení je ukončeno zápočtem (přesné požadavky sdělí cvičící na začátku semestru). Nutnou podmínkou zápočtu však je získat z každého testu v semestru alespoň 10 bodů a současně odevzdání správného řešení domácí práce v určeném termínu.

Organizace zkoušek a klasifikace:

  1. Na zkoušku se mohou přihlásit pouze ti, kteří mají udělen zápočet. Přihlašovat se lze pouze prostřednictvím systému KOS.

  2. Písemná zkouška: 150 minut čistého času, 4 příklady, maximální bodový zisk 100 bodů. ( Ukázka písemné zkoušky ve formátu PDF.) Na titulní straně zadání bude stát Vaše unikátní identifikační číslo, pod kterým zde bude zveřejněn výsledek písemné zkoušky. Dále na titulní straně zadání stojí datum, čas a místo možného náhledu písemné zkoušky. ( Ukázka titulní strany ve formátu PDF.)

  3. Kdo napsal zkouškovou písemku na méně 50 bodů, získává známku F (nedostatečně).

  4. Kdo napsal zkouškovou písemku na 50 a více bodů, získává bodový bonus ze semestru. Bonus se počítá takto: součet bodů ze semestru mínus 20. (Tj. bonus je celkový počet bodů ze semestru, který je nad 20 bodů, povinných pro zápočet.)

  5. K ústní zkoušce se mohou dostavit pouze ti, kteří dosáhli alespoň 84 bodů (součtem bonusu a písemné zkoušky). U ústní zkoušky je možné získat maximálně 20 bodů. Datum, čas a místo možné ústní zkoušky stojí na zadání písemné zkoušky.

  6. Klasifikace je určena následovně:

    < 60F nedostatečně
    60-71E dostatečně
    72-83D uspokojivě
    84-95C dobře
    96-107B velmi dobře
    > 107A výborně

Pokyny k písemné zkoušce:

  1. Ke zkoušce se dostavte alespoň 15 minut před začátkem a připravte si průkaz totožnosti (index, občanský průkaz, pas).
  2. Ke zkoušce si vezměte dostatečné množství čistých (nelikovaných, nečtverečkovaných, apod.) listů formátu A4 (formát velkého sešitu) a psací potřeby (modré nebo černé barvy, písemnou zkoušku není možné psát tužkou). Písemka nesplňující tyto náležitosti nebude přijata!
  3. Před začátkem písemné zkoušky si pečlivě pročtěte titulní stranu zadání, vyplňte jméno a příjmení a poznamenejte si své unikátní identifikační číslo a termín náhledu písemky.
  4. Během písemné zkoušky smíte mít na lavici pouze zadání písemky, papíry, na které zkoušku vypracováváte, psací potřeby, neprogramovatelný kapesní kalkulátor a občerstvení. Vše ostatní (včetně mobilního telefonu) dejte do tašky; tašku zavřete a odložte, mobilní telefony vypněte.